[‘ljɛviti] – vingær på italiensk.

Om Lieviti

Se vores vine

Kærlighed til vin og naturen

Vi importerer og sælger naturvin, eddike, balsamico og olivenolie fra Italien. Vinene importeres direkte fra små vinmagere, som alle har respekt for naturen og forstår at formidle udtrykket af druerne, naturen og det lokale terroir i deres produkter.

Vores sortiment består af naturvine, der er produceret uden pesticider og kunstgødning og med minimal tilsætning af additiver i vinkælderen. Længere nede på siden kan du læse vores guide til de forskellige produktionsmetoder.

Alle vinene er naturligvis produceret på håndhøstede druer og alle fermenteringsprocesser sker ved spontangæring.

Mads & Eva

Hvem er vi?

Lieviti [‘ljɛviti] importerer og sælger naturvin, øl, eddike, balsamico og olivenolie fra Italien. Vinene og de øvrige produkter importeres direkte fra små vinmagere, som alle har respekt for naturen og forstår at formidle udtrykket af druerne, naturen og det lokale terroir i deres produkter. Vores produkter er alle produceret efter økologiske eller biodynamiske principper og derfor uden pesticider, herbicider, kunstgødning og uden tilsætning af additiver i vinkælderen, undtaget minimalt tilsat svovl (nogen helt uden). Alle vinene er naturligvis produceret på håndhøstede druer, og med spontangæring og uden filtrering eller klaring. Lieviti betyder vingær på italiensk.

Lieviti ejes og drives af Eva og Mads Nordenhof Lindhardt. En stor fælles interesse for vin og gastronomi har i lang tid været en stor drivkraft, sammen med drømmen om at være selvstændige – sammen, og den drøm udlever vi nu hver dag, med vores fælles vinimport. Eva arbejder fuld tid i Lieviti, mens Mads har det som bibeskæftigelse. Desuden har vi i januar 2022 fået Simon med ombord som ansvarlig for salg til restauranter, barer og butikker.

Vi arbejder altid med miljø og bæredygtighed som drivkraft. Således er vores tryksager produceret af 100% genbrugspapir og emballage af genanvendte papirfibre og FSC certificeret papir.

Når du besøger os i vingaragen, har vi altid vin og balsamico etc. til smagning (minimum 40 vine), så kig forbi efter aftale – vi er altid glade for at se dig!

Her kan du drikke vores vine

Restauranter / vinbarer / vinbutikker i København:
– Bar Poldo barpoldo.dk
– Beviamo Winebar beviamo-winebar.com
– Alfons’ Vinbar facebook.com/Alfonsvinbar
– Rbabarrab rbabarrab.dk
– Sanchez lovesanchez.com
– Venner Cph vennercph.dk
– Apollo Bar apollobar.dk
– Bæst baest.dk
– Mirabelle Bakery mirabelle-bakery.dk
– Fabro Pasta fabropasta.dk
– Bar La Una baruna.dk
– Bevi Bevi bevibevi.dk
– Mangia mangia.dk
– Gemyse, Tivoli nimb.dk/en/bar-og-restaurant/gemyse
– Holly hollycph.dk
– Promenaden 1932 promenaden1932.dk
– Dallas dallascph.dk
– Nebbiolo Winebar nebbiolo-winebar.com
– Din Nye Ven dinnyeven.dk
– Bûdo budovin.dk
– Foodoir foodoir.dk
– Rødder & Vin rodderogvin.dk
– Vinbonden vinbonden.dk
– Chums Vinbar og Deli chums.dk
– Sangu Meu facebook.com/Sangumeucph
– Dansk Industri danskindustri.dk
– Enogtredivehundrede enogtredivehundrede.superbexperience.com
– Casamadre Restaurant casamadrerestaurant.com
– Surt CPH surtcph.dk
– Liquo – coming soon i Carlsberg Byen carlsbergbyen.dk/spisesteder/liquo
– Surt Show surt-show.dk
– Juli Pizzaria juli.pizza
– Café Stadion cafestadion.dk
– 20a 20a.dk

Restauranter / vinbarer / vinbutikker i provinsen:
– Den Røde Cottage denroedecottage.dk
– Restaurant Mumm i Roskilde mummroskilde.dk
– Restaurant Vigen i Roskilde vigen.dk
– Vin-à-Vis i Roskilde vin-a-vis.dk
– Rococo Sol i Ærøskøbing facebook.com
– Birks i Brede facebook.com/birks
– Det Lille Vinsalg i Odense detlillevinsalg.dk
– Restaurant Vaar i Odense vaar.dk
– Restaurant Aro i Odense restaurant-aro.dk
– Miró Miró i Helsingør miromiroshop.com
– Kiosken på Odden, Sjællands Odden kioskenpaaodden.com
– Birkemosegård birkemosegaard.dk
– Takitos i Roskilde takitos.dk

Lievitis vinguide

Konventionel vin
Vin produceret med syntetiske herbicider og pesticider. Til fermentering bruges kommercielt fremstillet gær, som har indvirkning på produktion og på vinens smag. Der bruges gærstrenge, som fremkalder bestemte smagsprofiler. Man må også gerne bruge tilsætningsstoffer, som påvirker smagen eller farven på vinen, og som kan bruges til at korrigere for fejl i vinene. Disse vine må indeholde op til 150-200 mg tilsat svovl pr. liter.

Økologisk vin
Vin af druer, der er dyrket uden brug af syntetisk fremstillede pesticider og herbicider. Vinmagerne bruger vildgær eller gær, der er certificeret økologisk, og certificerede økologiske tilsætningsstoffer i vinificeringen. EU-certificerede økologiske vine må have op til 100-150 mg tilsat svovl pr. liter.

Biodynamisk vin
Vin produceret af druer fra marker, der er dyrket efter biodynamiske principper. Principperne baseres på bl.a. månekalenderen og homøopatiske dyrkningsmetoder, som følger Rudolf Steiner-metoden. Biodynamikken samler en fælles opfattelse af det, der dyrkes (planter, bakterier, insekter og dyrene omkring) og den dynamiske kraft, der står for de levende, formende kræfter i naturen. Biodynamiske produkter kan certificeres af Demeter. Vinen fremstilles med vildgær og uden kemisk indgriben. Demeter-certificerede vine må have op til 70-90 mg tilsat svovl pr. liter.

Naturvin
Vin lavet af økologiske/biodynamisk dyrkede druer. Druerne høstes udelukkende ved håndkraft. Til fermentering bruges vildgær eller spontanfermentering. Der er ingen kemisk indgriben. Der findes ikke en kontrollerende standard. Vinene filtreres ikke og klares ikke. Der tilsættes udelukkende en minimal mængde svovl for at stabilisere vinens gæringsproces ved flaskning. Der tilsættes typisk under 40 mg/l for hvidvine og endnu lavere for de røde. Der findes et naturligt indhold af svovl i vin, så når en vinmager ikke tilsætter svovl, vil svovlniveauet være helt ned til 2-4 mg pr. liter.